“Wszystko od nowa”, Małgorzata Kasprzyk

„Wszystko od nowa” to ciepła opowieść o tym, jak ważne dla każdego człowieka są relacje z bliskimi. Ich brak pozostawia w sercu tęsknotę, której nie da się niczym zagłuszyć.

Główna bohaterka Marta jest wcieleniem zdrowego rozsądku. Ma jasno określone cele oraz wystarczającą determinację, by je osiągnąć.

W jej życiu najważniejsze miejsce zajmuje bliska relacja z rodziną. Jej najbliższym przyjacielem jest brat – Kacper oraz ciocia Weronika – prawdziwa bratnia dusza. To ona doradza jej wybór uczelni w Warszawie i proponuje wspólne mieszkanie. Marta z ogromną radością korzysta z tej okazji.

Wierzy, że pomoże jej to uleczyć złamane serce, a może nawet odnaleźć wielką spełnioną miłość…

Jej decyzja oraz wyjazd za granicę Kacpra – bulwersują życie jej rodziny. Małżeństwo jej rodziców wisi na włosku.

Fabuła nabiera rumieńców, kryzysy i rozterki przeplatają się z dążeniem do spełniania marzeń. Walka o naprawienie relacji – z tęsknotą za byciem kochanym. Pierwsza miłość, spotyka się od razu z rozterkami i trudnym wyborem.

Autorka z lekkością prowadzi czytelnika przez tę ciepłą opowieść. Pomimo wielu wątków, jakie porusza, odniosłam wrażenie spójności, wszystko płynnie ze sobą się łączy. Akcja toczy się raczej wolno, nie narzekałam jednak na nudę.

To historia obyczajowa o bardzo ludzkim obliczu. Nie znajdziesz w niej lukrowanych słodkości. Tylko realny obraz życia bohaterów.

Spodobał mi się opis relacji rodzinnych oraz to, jak ogromne znaczenie mają w naszym życiu. Często niestety to nam umyka. To takie przypomnienie, że czasem tak niewiele trzeba, by stracić coś, na czym nam zależy, a czego nie doceniamy.

„Wszystko od nowa” to smakowity kąsek do gorącej czekolady, w chłodny zimowy wieczór.

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *