“Nie jesteś sama”, Karolina Winiarska

Cudownie poruszająca i ciepła powieść obyczajowa. Inspirujące refleksje wieńczące każdy rozdział, skłaniają do przemyśleń na temat własnego życia. Niezwykle zabawne sytuacje dodatkowo umilają czytanie.

Autorka opisuje perypetie bardzo osobliwej rodziny. Poznajemy trzy skrajne różne kobiety – Helenę oraz jej dwie córki. Starsza z nich – Kinga jest perfekcjonistką, poświęcającą się karierze zawodowej. Niestety jej poukładany świat nagle rozpada się na kawałki.

Druga z sióstr – Jagoda woli przebywać w świecie książek, niż mierzyć się z rzeczywistością. Wszystko się zmienia, kiedy na jej drodze staje zniewalający Grek…

Helena z kolei pragnie odnaleźć siebie na nowo. By to uczynić, musi wrócić do przeszłości i zabrać z niej tę cząstkę szczęścia, którą z żalem kiedyś zostawiła.

Do całej mieszanki osobliwości dołącza jeszcze ciotka Zyta – ekscentryczna pisarka i niezwykle barwna postać. To ona dostarczyła mi największą dawkę radości.

Życie bohaterek bulwersuje śmierć Zenona – męża Heleny. Jego relacje z rodziną były mocno ograniczone, zostawił im jednak nietypowy spadek – pionek do gry w szachy, stary bilet do kina i garść nasion.

Te niepozorne przedmioty kryją w sobie niezwykłe przesłanie dla każdej z nich…

„Nie jesteś sama” to opowieść o poszukiwaniu miłości, pokonywaniu strachu, nieustannej walce z przeciwnościami losu i poszukiwaniu spełnienia w życiu. Nic nie jest w niej oczywiste. Codzienność posiada głębszy wymiar. Pozornie błahe wydarzenia nabierają istotnego znaczenia.

Każdy rozdział zwieńczony jest inspirującą refleksją, która porusza emocje, zmusza do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się nad własnym życiem.

Czytanie tej książki było dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Bohaterki i ich życiowe wyzwania są mi bliskie. Ciepłe i wspierające emocje ogrzały moje serce. A co najważniejsze – zyskałam wartościowe inspiracje, z których z pewnością skorzystam.

Dziękuję Karolina 😊.

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *