“Mimozowe pole”, Zuzanna Arczyńska

„Mimozowe pole” to nietuzinkowa powieść kryminalna nasączona błyskotliwym humorem. Rozwiązanie zbrodni, dziwnie schodzi w niej na drugi plan…

Na dzikim mimozowym polu przypadkowo zostają odnalezione trupy dwóch osób. Nad rozwiązaniem sprawy pracuje wraz ze swoim zespołem – komendant policji  Cezary Zegar, nazywany przez podwładnych „Czasem”.

Do ekipy zostaje przydzielony również młody i ambitny policjant – Marek Piątek. Pełni on, podwójną rolę w zespole: nieoficjalnie szpiega z wydziału wewnętrznego, a oficjalnie oddanego sprawie śledczego.

Sprawa okazuje się trudna do rozwiązania, poszlaki prowadzą na poligon wojskowy, dlatego zespołu policjantów dołącza piękna i tajemnicza pani wojskowa – Beata.

Do kryminalnej zagadki wplątuje się skomplikowany wątek miłosny Piątka z Roksaną. Tych dwoje ludzi zmaga się głębokimi ranami emocjonalnymi. Tworzą  związek oparty na miłości bezwarunkowej, szacunku i niespotykanej akceptacji.

Miłosny wątek w książce dopełnia harmonijna miłość komendanta Cezarego i jego żony Elżbiety.

Obie pary zacieśniają przyjazne więzy. Kobiety nieoficjalnie, starają się rozwikłać tajemniczą zbrodnię z mimozowego pola.

Tymczasem do akcji wkradają się kolejne wątki niby zupełnie ze sobą niepowiązane.

Autorka między wierszami porusza kontrowersyjne tematy – małomiasteczkowe układy i układziki, czy ograniczone poglądy. Nie boi się również pisać o trudnych sprawach. Obnaża najgorsze ludzkie instynkty. Podoba mi się, jak płynnie wplata je do fabuły.

Książka jest ciekawym połączeniem kryminału, obyczajowej rozprawki z niewygodnymi poglądami oraz romansu.

Błyskotliwe porównania niesamowicie ubarwiają powieść. Szczypta ironii dodaje jej smaku.

A na koniec totalne zaskoczenie. Polecam!

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Książka w bardzo atrakcyjnej cenie do zakupienia na stronie Wydawnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *