“Szklana forteca”, Iwona Jaworska

To niewiarygodne, że dopiero pod wpływem silnie negatywnych zdarzeń odkrywamy swoje prawdziwe pragnienia.

Główna bohaterka – Oliwia Holder, po tragicznej śmierci rodziców, wycofuje się z życia towarzyskiego. Całą swoją energię skupia na nauce. Kończy z wyróżnieniem studia. Osiąga swój wymarzony cel – pracę w Klinice w Edynburgu, jako dyplomowana pielęgniarka.

Niespodziewanie szybko, zaczyna nowy rozdział swojego życia. Poznaje uroki Edynburga. W końcu pozwala sobie na chwile beztroskiej radości. W towarzystwie swojej współlokatorki – Sophie, korzysta z rozrywek, jakie oferuje miasto. Odkrywa na nowo swoją kobiecość oraz pozytywne nastawienie do życia.

Na jej drodze równie szybko pojawia się zniewalający mężczyzna, który od razu doprowadza jej zmysły do szaleństwa…

Nagle, totalnie niespodziewanie, ta idylla znika, jak piękny sen…

Beztroska klubowa impreza przeradza się w koszmar… Oliwia w jednej chwili zostaje wepchnięta w rolę prostytutki. Zostaje oddana jak rzecz…

Jej szok osiąga ekstremalne rozmiary, kiedy staje przed swoim nowym „właścicielem”… Jest nim Kennet Covill.

Zostaje uwięziona w „szklanej fortecy”. Jest zdana na łaskę mężczyzny, który darzy ją nieskrywaną wrogością. W jego oczach odbija się odraza do niej, ale tli się w nich coś jeszcze… Tajemnica? Rozczarowanie? Ból?

Trudna sytuacja, w jakiej się znalazła, niestety nie powstrzymuje jej zadziornego charakteru. Swoim zamiłowaniem do sarkazmu i ciętej riposty potęguje tylko wrogość ze strony Kenneta.

Z czasem dziewczyna do perfekcji opanowuje sztukę noszenia maski chłodnej obojętności. Kennet z kolei tę pokazującą wrogą niechęć.

Jednego jednak nie przewidzieli: pożądanie jest jak woda. Potrafi sączyć się nawet przez skałę, powoli napierając, by w końcu ją rozsadzić. Maski natomiast mają to do siebie, że tylko pozornie przysłaniają rzeczywistość.

Do akcji wplątuje się jeszcze brat Kenneta – Eliot. Pomaga on Oliwi odczuć, choć namiastkę normalności. Urozmaica fabułę niebagatelnym humorem.

Szklana forteca kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Serca jej właścicieli zatrute są jakąś toksyczną, niewidzialną emocjonalną trucizną.

Oliwia odkrywa, że otacza ją wiele niezrozumiałych pozorów. Jest coraz bardziej zagubiona. Nie wie już, kogo powinna się bać, komu zaufać.

Czy znajdzie wyjście, z tej trudnej sytuacji?

Czy uda jej się odkryć tajemnice „Szklanej fortecy”?

Ta powieść wciągnęła mnie  już od pierwszych stron. Towarzyszyła mi dosłownie wszędzie. Nie mogłam się od niej oderwać. Urzekła mnie swoją nieprzewidywalnością, atmosferą napięcia przeplataną sarkastycznym humorem.

Historia Oliwii stała się mi bliska, dzięki bezpośredniej narracji. Autorka świetnie stworzyła atmosferę emocjonalnego zaangażowania w zwierzenia bohaterki.

Podczas czytania wpadałam w skrajne emocje – od smutku, przez wzruszenie poprzez śmiech, aż po zmysłowe pobudzenie. Niesamowicie przyjemna przygoda dla wyobraźni. Chcę jeszcze!!! 😊

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *