“Krzesło czarownic”, Sebastian Maciak

Autor nieustannie podsyca ciekawość, zbija z tropu, żongluje wątkami, torturuje wyczekiwaniem… Gdzieś głęboko w całej tej gmatwaninie tli się miłość – trudna, skomplikowana.

Bradley Owen jest świadkiem wypadku młodej kobiety – Jane Cook. Jakimś cudem uchodzi ona z życiem. Niestety zostaje zastrzelona w szpitalu. Tajemniczy sprawca znika. Na jej ciele Owen znajduje tajemniczy znak.

Sprawę badają śledczy Charles Keane i Thierry Snow. Nieoficjalnie pomaga im również Bradley.

Tymczasem giną następne kobiety. Szybko okazuje się, że mają do czynienia z seryjnym mordercą, który idealnie zaciera swoje ślady.

Im bardziej policja zagłębia się w poszukiwania, tym bardziej fabuła się komplikuje.  

Ślady prowadzą do ekskluzywnej kliniki chirurgii plastycznej w Southampton. Lawirują między angielskim miasteczkiem Portsmouth, londyńskimi pokazami mody przez peryferie Meksyku i odludne krańce Rosji.

Akcja pędzi. Przeskakuje z jednego wątku do następnego, zawraca. Kolejne tropy urywają się lub prowadzą w ślepy zaułek. Lista podejrzanych wydłuża się i skraca naprzemiennie…

Bogactwo wątków oraz skomplikowana struktura powieści wymuszają ciągłe skupienie podczas czytania. Sceny opisywane są niezwykle obrazowo i dynamicznie. Pojawiają się w wyobraźni niczym kadry filmu.

Pomimo tych licznych przeskoków fabuły, nie odczuwa się chaosu. Przeciwnie, mam wrażenie, jakby wszystko zostało idealnie zaplanowane. Intrygujący i zawiły szlak prowadzi dokładnie tam, gdzie powinien.

Książka szybko wciąga w swój mroczny i nieprzewidywalny klimat. Świetny thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Książka w bardzo atrakcyjnej cenie do zakupienia na stronie Książkowe Love.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *