“Niewidzialna”, A. November

Akcja drugiego tomu serii, „Niewidzialna”, rozpoczyna się w momencie, który rozerwał nasze serca na samym końcu tomu 1. Już kiełkowała się nadzieja, Blue miała męża niemalże w zasięgu ręki… i świat spowiła czerń. Znowu.

Tom rozpoczyna się kilkoma retrospekcjami z życia K. Bieżące wydarzenia wywołują u niego falę niechcianych wspomnień. Dociera do nas, że nie tylko Blue miała ciężkie dzieciństwo. W przypadku K. równie mocno wpłynęło to na jego dalsze życie.

Ranna w trakcie próby ucieczki Blue wciąż jest zaginiona. Dla męża wręcz „niewidzialna”. A on coraz gorzej znosi jej poszukiwania. Czy będzie musiał odnowić znajomość z samym capo di tutti capi? Kto mu pomoże i czy odnajdzie żonę? W pewnym momencie K. przechodzi wewnętrzną przemianę i dochodzi do ważnego wniosku. „Byłem prawem, ale wciąż jestem żołnierzem. A teraz stanę się katem”.

W tym samym czasie Blue tkwi w niewoli, a w jej trakcie pojawiają się coraz ciekawsze fakty z jej przeszłości.

„Kiedy myślisz, że wszystko masz pod kontrolą, i nie dopuszczasz do siebie możliwości jej utraty, przytrafia się coś, co zaczyna chwiać całym Twoim światem.”

Kim rzeczywiście jest Abigail Doe? Czy jej tragiczny los był już z góry zaplanowany i nie czeka jej w życiu nic dobrego? Kim jest Daniel i co oznacza to dla Abi?

Autorka kolejny raz przedstawia nam bezmiar ludzkiego okrucieństwa. Opisy są szczegółowe i wywołują całą masę sprzecznych uczuć. Nie jest to pozycja dla osób wrażliwych.

Fani mocnych wrażeń i ciężkich tematów na pewno będą zadowoleni. Polecam jednak czytać od razu cała trylogię. Premiera trzeciego tomu już 10.09.2022r. na Legimi oraz innych platformach z e-bookami.

autorka: Joanna Prugar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *