“Nieznana”, A. November

Momentami przeraża, momentami fascynuje, rozbudza zmysły, śmieszy… Istne emocjonalne fajerwerki. Aż trudno uwierzyć, że jest to debiut literacki autorki. Chwilami orientowałam się, że wstrzymuję oddech, pochłaniając kolejne słowa tej wstrząsającej historii.

Abigail wychowała się w rodzinie zastępczej – bez miłości,  bez poczucia bezpieczeństwa. Za to silnym przekonaniem, że nic nie znaczy. Jak przedmiot, nieznana nikomu.

Trudna sytuacja motywuje ją do ciężkiej pracy i nauki. Robi wszystko, żeby jak najszybciej opuścić piekło domowego ogniska.

W chwili, kiedy wreszcie odzyskuje równowagę, jej życie ponownie zamienia się w koszmar.

Zostaje porwana. Staje się żywym towarem. Ma trafić do grupy zwyrodnialców, wykorzystujących kobiety i dzieci jako ofiary w bestialskich ceremoniach satanistycznych.

W tym samym czasie grupa komandosów przeprowadza operację, mającą na celu udaremnić działalność tej grupy przestępczej. To właśnie oni ratują dziewczynę z ziemskiego piekła.

Ich kapitan – Kellan jest porażony pięknem Abigail. Jego dom i jego ramiona stają się dla niej schronieniem. Poczucie bezpieczeństwa jest jednak złudne…

Abi postanawia przyłączyć się do komandosów. Chce wraz z nimi dorwać ludzi odpowiedzialnych za swoje porwanie, za bestialskie mordy i gwałty niewinnych kobiet oraz dzieci. Niestety wpadają w diabelską intrygę jednego z ich przywódców – barona Van den Rooya…

Autorka książki uchyla kulisy niewiarygodnie okrutnego świata, w którym godność ludzka nie istnieje.

Handel ludźmi to bezduszny proceder, często kamuflowany, pomijany w mediach. Jednak to się dzieje zaraz obok naszego zwykłego życia.

Pomimo tak trudnego tematu, autorka genialnie potrafi rozładować napięcie. Przeplata przerażające obrazy, scenami z codziennego życia bohaterów. Rozbawia, rozprasza, rozpala zmysły…

„Nieznana” to nieoczywiste połączenie smutku, przerażenia, erotycznego napięcia i ciepła rodzącej się miłości.

Nikt nie pozostanie obojętny po przeczytaniu tej historii. Jednych zachwyci fabułą trzymającą w napięciu i niespodziewanymi zwrotami akcji. Innych oburzy połączeniem gorących scen erotycznych z przestępstwami na tle seksualnym.

Niewątpliwie jest to świetna propozycja dla miłośników thrillerów. Zanim jednak zdecydujesz się ją przeczytać, zaopatrz się od razu w drugi tom pod tytułem: „Niewidzialna”, inaczej ciężko będzie Ci rozładować napięcie z zakończenia „Nieznanej”.

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *