“Kod ze zniżką”, Michał Krawczyk

Czy o miłości decyduje przeznaczenie? A może Amor wbija miłosne strzały na oślep? „Kod ze zniżką”, to opowieść, która zmierza do celu krętymi drogami. Kobiecy świat przedstawiony jest w komicznie krzywym zwierciadle męskiego postrzegania.

Główna bohaterka – Estera, jest singielką ceniącą minimalizm i naturalność. Po pokaźnej liczbie rozczarowań pozostało jej tylko zranione serce, nieodparty pociąg do krówek ciągutek oraz kilka zbędnych kilogramów. Postanawia więc skończyć raz na zawsze z miłością i z facetami.

Życie Estery dodatkowo zatruwa jej matka – Bożena, która nie może pogodzić się ze „staropanieństwem” córki. Przy każdej okazji roztrząsa ten temat, doprowadzając córkę do szału.

Dręczenie matki, nagła utrata pracy oraz przytłaczające wspomnienia o byłych facetach (żywcem wziętych z jakiegoś freak show), sprawia, że Estera kompletnie zatraca wiarę w siebie. Szuka pocieszenia u swojej przyjaciółki, Zośki.

Zamiast wsparcia dostaje jednak u niej coś innego… wiadomości z Instagrama od nieznajomego faceta. W porę przypomina sobie, że przecież zerwała z facetami – raz na zawsze… 

Za to Amor zdecydował inaczej i wystrzelił strzałę miłości, w najmniej oczekiwanym momencie, w totalnie nierealnym kierunku.

Czy Estera pokona swoje lęki i otworzy się na to, co podsyła jej los? Czy uda jej się znowu uwierzyć w miłość? Czy w idealnie wykreowanym Instagramowym świecie jest miejsce dla naturalnych, przeciętnych ludzi; dla szczerej i czystej miłości?

„Kod ze zniżką” to książka o poszukiwaniu miłości, poczuciu osamotnienia, zagubieniu w wirtualnym świecie. Nieprzeciętny humor, momentami zabarwiony jest delikatnie ironią. Michał Krawczyk zadziwiająco dobrze zna kobiecą naturę.

Podświadoma nadzieja na szczęśliwe zakończenie, nie pozwala oderwać się od lektury.

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *