„Przypadek? Nie sądzę!”, M. Krawczyk

Zbieg okoliczności? Przypadek? A może wszystko zdarza się po coś? Jest gdzieś już wcześniej zapisane? Po przeczytaniu tej książki mocno zaczniesz się nad tym zastanawiać.

Ten wystrzałowy debiut literacki młodego autora, Michała Krawczyka, dostarcza całkiem sporo emocjonalnych doznań. Wręcz tryska błyskotliwym humorem
i świeżością. A to wszystko urozmaicają oryginalne, czasem trochę przerysowane porównania. 

Poznaj historię Agaty, aktorki serialowej z przypadku, która jest aktywną przeciwniczką wirtualnego obnażania swojej osobowości w mediach. Po spektakularnym rozstaniu z facetem postanawia skończyć, raz na zawsze z miłością i ze związkami. Porzuca z hukiem karierę w telewizji, by odnaleźć swoją rolę życia, swój sens istnienia.

Drugi bohater – Rysiek, życiowy fajtłapa, to istny lep na pechowe sytuacje. Pod wpływem impulsu, porzuca swoje dotychczasowe życie, stawia przecinek i daje sobie przestrzeń na to, co nowe. Chce sobie wstrzyknąć dużą dawkę hormonu szczęścia. Stawia wszystko na jedną kartę, licząc, że okaże się ona asem
i rozświetli jego żywot fontanną iskrzących się fajerwerków. 

Ich drogi łączą się w małej mieścinie, Żyworódce, gdzie do akcji wpadają dwie nietuzinkowe staruszki. Co wyniknie ze spotkania takiej osobliwej mieszanki postaci? Czy uda im się odnaleźć szczęście, które dmuchnie świeżym powiewem wiatru w ich żagle, by mogli podążyć w kierunku krainy spełnienia?

Autor, w miarę czytania, podrzuca czytelnikowi małe niespodzianki oraz nieoczekiwane sploty zdarzeń. Wiejski dancing dla seniorów, przeradza się w komediowy spektakl. Ze śmiechu, aż łzy ciekną po policzkach. 

Komiczne perypetie mieszkańców Żyworódki, przeplatają się z refleksjami na temat miłości, spełniania marzeń oraz poszukiwania sensu istnienia.

Przyjemnie zaczytać się w tę lekką komedię obyczajową, w której humor, poprzebijany jest małymi szpileczkami złośliwości. Niewielkie niedociągnięcia warsztatu pisarskiego, tego wschodzącego pisarza, dodają całości młodzieńczego wdzięku.

autorka: Marta Hajduk, Content writer. Pisarka i projektantka tekstów, https://martahajduk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *