Nasze życie będzie jak poemat

Trzeba tylko znaleźć dobry temat

Śpiewał kiedyś Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. Nie przypadkowo wybraliśmy akurat taki cytat. W naszej pisarskiej przygodzie, z tematami będziemy mieli do czynienia niemal każdego dnia. Przy czym tematem możemy określić – w szerszym znaczeniu – to, co w ogóle będziemy pisać (książki, recenzje, blog itd.), w węższym – o czym będziemy pisać. Najbezpieczniej zabierać się za rejony dobrze nam znane, w których czujemy się pewnie, które lubimy.

Jeśli dużo czytacie, macie lekkość łączenia kontekstów i łatwość opowiadania bez zdradzania puenty – zacznijcie od pisania recenzji. Pamiętajcie, że możecie recenzować nie tylko ulubione książki, ale też filmy, seriale, spektakle, płyty, a nawet programy telewizyjne.   

Jeśli dobrze czujecie się w odkrywaniu swojej codzienności, spróbujcie swoich sił w blogosferze. Możecie tam pisać o wszystkim, co Wam się przydarzyło w ciągu dnia. Co czytaliście, oglądaliście, o czym rozmawialiście z przyjaciółmi itd. Możecie też opisywać sny, marzenia i plany na przyszłość.

Jeśli Wasza kreatywność jest bardzo rozwinięta, chętnie posługujecie się wyobraźnią, lubicie wymyślać sceny oraz historie, możecie zająć się pisaniem tekstów prozatorskich, scenariuszy, wierszy i wielu innych form. Wszystko w waszych rękach. A raczej umysłach.

I pamiętajcie o tym, że nic nie musi trwać wiecznie. Jeśli dziś mamy wiele tematów do pisania lub opisania, nie oznacza to, że taka sytuacja będzie nam towarzyszyła za miesiąc, za rok, za dziesięć lat. Warto być konsekwentnym w działaniu, ale niczego nie róbmy wbrew sobie. Kiedy opuści Was tzw. wena, albo skończą się tematy do pisania, po prostu zajmijcie się czyś innym. W odpowiedniej chwili jeden impuls wystarczy, by temat zawładnął na tyle naszym umysłem, że do pisania wrócimy z przyjemnością. 

Author admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *